Home / Otwarcie wystawy „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”
Natalia Jakoniuk

Fundacja Ocalenie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Towarzystwo Przyjaciół MSN po raz siódmy zapraszają na charytatywną aukcję sztuki Refugees Welcome, z której dochód przeznaczony jest na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Otwarcie wystawy przedaukcyjnej już 29 września o godz. 18:00 w Muzeum nad Wisłą.

Aukcja i poprzedzająca ją wystawa są solidarnościowymi gestami, za pomocą których środowisko artystyczne wspiera osoby z doświadczeniem uchodźczym. Kryzys humanitarny, który mógł już wielu z nas spowszednieć, wciąż wymaga naszej uwagi, a osoby uchodźcze potrzebują wsparcia.

Wystawa i aukcja Refugees Welcome są nie tylko odpowiedzią na palące wyzwanie stawiane przez rzeczywistość ale wspierają również długoterminowe działania Fundacji Ocalenie. Zebrane pieniądze zasilą dwa od lat skutecznie prowadzone przez Fundację działania: program Refugees Welcome Polska i działalność Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Pierwszy z nich łączy osoby z doświadczeniem uchodźczym z osobami z Warszawy i okolic mogącymi wynająć im pokój w swoim mieszkaniu. W CPC osoby mogą otrzymać pomoc prawną, psychologiczną, wsparcie w codziennych trudnościach oraz doradztwo zawodowe.

Wystawa będzie otwarta do 10 grudnia, a licytacja odbędzie się 5 listopada.

Serdecznie zapraszamy!