Home / Balcer Karolina Common Language [Wspólny język]
2
Balcer Karolina
Tytuł: Common Language [Wspólny język]
Rodzaj: obiekt
Technika: tufting, mieszanka włóczek, płótno, filc
Wymiary: 100 cm x 125 cm
Numer aukcyjny: 2
Sygnatura: KAROLINA BALCER ‛23 COMMON LANGUAGE
Miejsce sygnatury: na odwrocie
Opis kuratorski:

Więzy rodzinne, zdrowie psychiczne, kryzysy i emocje to główne wątki splatające się w pracach Karoliny Balcer. „Mój brat ma zdiagnozowaną schizofrenię, a tata chorował na chorobę afektywną dwubiegunową. Obaj byli późno zdiagnozowani, co było wynikiem m.in. braku wiedzy, więc teraz, opierając się na swoim doświadczeniu, staram się edukować oraz destygmatyzować temat zdrowia psychicznego” – mówi artystka o swoim największym dotychczasowym przedsięwzięciu, realizowanym od 2020 roku interdyscyplinarnym projekcie Happy Family”.

Pracę Wspólny język”, która powstała specjalnie na aukcję Refugees Welcome, można interpretować jako opowieść o potrzebie komunikacji i szukaniu porozumienia. Przypominające węże języki ust-kwiatów stają się, choć skomplikowanym i poplątanym, to jednak jedynym (wspólnym?) organizmem. Praca powstała w technice tuftingu (ręczna metoda wykonywania dywanów przy pomocy pistoletu tkackiego), którą w ostatnich latach posługuje się artystka.

Magdalena Komornicka

Cena wywoławcza: 10000 zł
Edycja aukcji: 2023