Home / Wystawa

WYSTAWA

Muzeum nad Wisłą

08.04 → 15.05.2022

WYSTAWA

Wszystkie licytowane dzieła będzie można obejrzeć na wystawie przedaukcyjnej w Muzeum nad Wisłą w Warszawie. Wystawa będzie czynna od 8 kwietnia do 15 maja 2022 r. w godzinach 12:00 – 19:00.

Wojna w Ukrainie i kryzys na granicy polsko-białoruskiej pokazują, jak fundamentalną kwestią jest dziś pomoc osobom uciekającym przed konfliktami zbrojnymi i prześladowaniami na tle politycznym. Aukcji Refugees Welcome przyświeca idea równości i przekonanie, że pomaganie nie powinno być warunkowane przez kolor skóry, religię ani przynależność etniczną czy kulturową. Prawa człowieka oraz godność są niezbywalne i przysługują każdemu. Celem aukcji jest zdobycie środków na pomoc potrzebującym bez względu na ich pochodzenie czy wyznanie.

Tegoroczna aukcja jest pod wieloma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy wystawa poprzedzająca licytację otworzy się w Muzeum nad Wisłą, czyli w głównej przestrzeni ekspozycyjnej MSN, i potrwa ponad miesiąc (8.04–15.05.2022). Złożą się na nią prace przekazane przez artystki i artystów oraz dzieła poszerzające opowieść o współczesnych migracjach. Wystawie towarzyszyć będzie – również po raz pierwszy – program wydarzeń przybliżających działalność Fundacji Ocalenie, a także liczne oprowadzania. Podczas aukcji licytowane będą prace niemal 80 artystek i artystów z Polski i zagranicy.

Charytatywna aukcja sztuki Refugees Welcome odbędzie się w niedzielę 15 maja o godz. 17:00, a uzyskany dochód trafi do Fundacji Ocalenie. Artystki i artyści włączający się w aukcję mogą otrzymać 25% kwoty ze sprzedaży swoich prac, wiele i wielu z nich rezygnuje jednak z tej możliwości, całą kwotę przekazując Fundacji.

WYDARZENIA
TOWARZYSZĄCE