Home / Aukcja Refuguees Welcome 2023
Natalia Jakoniuk

Rozpoczęliśmy prace nad kolejną edycją aukcji charytatywnej Refugees Welcome!

Jej termin planowany jest na początek listopada 2023, a dochód, jak co roku, przeznaczony będzie na długoterminowe wsparcie uchodźczyń i uchodźców przebywających w Polsce.

Od początku października w Muzeum nad Wisłą – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie będzie można zobaczyć wystawę poprzedzającą aukcję. W tym roku jej kuratorem jest Szymon Maliborski.

Dochód z aukcji wesprze dwa programy Fundacji Ocalenie

Refugees Welcome Polska łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest wspólne tworzenie nowej kultury powitania.

Centrum Pomocy Cudzoziemcom to miejsce niezwykłe na mapie Warszawy. Jego pracownicy i pracowniczki posługują się 10 językami – angielskim, arabskim, gruzińskim, hebrajskim, perskim, polskim, rosyjskim, ukraińskim, tadżyckim i wietnamskim. Klientami CPC są mieszkający w Warszawie i okolicach uchodźcy, imigranci i repatrianci oraz osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową. CPC oferuje wsparcie w poszukiwaniu pracy i mieszkania, pomoc prawną i psychologiczną, dystrybuuje wsparcie rzeczowe, zapewnia bezpłatne kursy polskiego dla dorosłych a także wspiera w różnych problemach dnia codziennego.